Wychowanie psa, PSY, Żywienie psa, Psie maluchy

Jak wybrać miskę dla psa?

Miska dla psa. Bez niej nie sposób wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania ze zwierzakiem. Warto mieć dwie miski dla psa w swoim domu, pierwszą na karmę, drugą na wodę. Jak wybrać miskę dla psa? Rynek zoologiczny oferuje nam różnorodne modele, między innymi miski ceramiczne, metalowe i plastikowe. Miski dla psa występują w różnych wielkościach i kształtach, niektóre są sprzedawane ze specjalnymi stojakami lub podstawkami. Nasz wybór zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji psa, a także przeznaczenia miski. 

Miska dla psa. Rodzaje

Producenci artykułów zoologicznych oferuje różnorodne rodzaje misek dla psa. Właściciele psów mogą wybrać pojemniczki z różnych surowców, między innymi miski plastikowe, ceramiczne i metalowe. Każdy rodzaj ma inne zalety. 

Miski ceramiczne dla psa

Miski ceramiczne dla psa są trwałe i dobrze wyważone. Rzadko się wywracają i są stosunkowo odporne na uszkodzenia. To odpowiedni wybór zwłaszcza dla małych psów. Będzie dla nich odpowiednio ciężka, a pies nie będzie w stanie jej wywrócić. Miski ceramiczne dla psa są rekomendowane dla psów dorosłych, o łagodniejszym temperamencie. Szczeniak lub urwisek może chcieć bawić się miską, co zwiększa ryzyko stłuczenia i zranienia. Miski ceramiczne wybieraj więc wtedy, kiedy dobrze znasz temperament swojego przyjaciela. To także najlepszy wybór, jeśli Twój psiak miewa alergie pokarmowe. Miska plastikowa czy metalowa może w różny sposób zareagować z pożywieniem. Miska ceramiczna dla psa z alergią będzie więc najlepszą opcją. 

Jak wybrać miskę dla psa? A może miski plastikowe?

Plastikowe miski dla psa są wygodne, lekkie i proste w utrzymaniu czystości. To jeden z najwygodniejszych wyborów. Miski plastikowe można łatwo transportować, nie będzie więc problemu, aby zabrać ją w podróż, czy na spacer. Może nam towarzyszyć wszędzie tam, gdzie udajemy się z psem. Miski plastikowe często mają gumowe przyssawki, które pozwalają przytwierdzić je do podłoża. Dzięki temu lekka miska nie będzie się przemieszczać. 

Miski dla psa metalowe

Metalowa miska dla psa to wybór na długie lata. Doświadczony właściciel psa dobrze wie, że miski metalowe są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu. Metalowe miski często występują z gumowymi podstawkami, dzięki czemu ich użytkowanie jest jeszcze prostsze. Miska dla psa nie przesuwa się po posadzce, umożliwiając spokojne pałaszowanie pokarmu. W sklepach zoologicznych łatwo odnajdziemy podwójne metalowe miski dla psa i miski antypoślizgowe. Miska metalowa na stojaku lub podwyższeniu to z kolei świetna alternatywa dla większych psów. 

    

Miski spowalniające jedzenie

Większość psów to łakomczuchy, które z wielką chęcią zjadłyby wszystko, co znajdzie się w misce. Czasami nasze pieski jedzą zbyt szybko i łapczywie i właśnie wtedy z pomocą przychodzi miska dla psa spowalniająca jedzenie. Taka miska ma specjalne wgłębienia i wypustki, między które wkładamy karmę i smakołyki, a pies ma wyzwanie wydobyć swoje ulubione danie ze strzelin. Dzięki temu nasz zwierzak je spokojnie i powoli, a to w znacznym stopniu wpływa na jego zdrowie i procesy trawienia. Miska spowalniająca jedzenie to także dobry wybór, jeśli pies zostaje sam w domu. Wydobywanie pokarmu może być formą rozrywki i zajmie zwierzaka na czas naszej nieobecności. 

Miska dla psa gdzie kupić?

Zastanawiasz się, gdzie kupić miskę dla psa w dobrej cenie i jakości? Odpowiedź jest prosta, sprawdź szeroką ofertę sklepu zoologicznego GalaxyPET.pl. Nasz sklep zoologiczny to nie tylko produkty najwyższej jakości, ale także konkurencyjne ceny. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.