Wychowanie psa, PSY, Psie maluchy

Jakie legowisko dla psa wybrać?

jak-wybrać-legowisko-dla-psa

W formie sofy i tipi, puszyste i miękkie w dotyku, rozkładane i z poduszką. Legowisko dla psa to podstawowy element psiej wyprawki. Wybór opowiedniego posłania to bardzo ważna sprawa. Przecież to właśnie tutaj pies śpi i odpoczywa, tutaj przychodzi, kiedy mu zimno lub gdy się czegoś boi. To jego specjalne miejsce. Warto więc wybrać takie posłanie dla psa, które jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewnia zwierzakowi wysoki komfort i jest odpowiednio dobrane do jego rozmiarów.

Gdzie lubią spać psy? Dlaczego legowisko dla psa jest tak ważne?

Każdy piesek powinien mieć w domu swoje specjalne miejsce. To tam zaspokaja potrzebę stabilności i bezpieczeństwa, tak ważną dla tego gatunku. Tam też możesz go odesłać, kiedy coś przeskrobie i w ten sposób nauczy się komendy „na miejsce”. Legowisko dla psa to także jego oaza, bezpieczny kącik, gdzie może się położyć, kiedy mu zimno lub gdy się czegoś przestraszy. W związku z tym wybór legowiska dla psa to bardzo odpowiedzialna kwestia!

Legowisko dla pieska spełnia więc wiele ważnych ról, jednak jeszcze ważniejszą kwestią jest jego umiejscowienie. Gdzie pies powinien mieć legowisko? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika!

Gdzie dać legowisko dla psa?

Przez pojawieniem się psiaka w Twoim domu znajdź odpowiednie miejsce na legowisko. Gdzie umieścić legowisko dla psa? Przede wszystkim niech to będzie cichy i spokojny skrawek domostwa, wolny od hałasów codziennej krzątaniny. Pamiętaj jednak, aby nie wynosić legowiska na korytarz, czy do osobnego pomieszczenia — psiak nie może czuć się porzucony! Jesteśmy pewni, że traktujesz swojego kosmicznego przyjaciela, jak członka rodziny, istotne więc, aby odpoczywając na swoim posłaniu, wciąż miał kontakt z domownikami i widział, co się dzieje wokół.

Gdzie pies powinien mieć legowisko? W sypialni, salonie, a może w pokoju dziecka? Tutaj właściwie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, legowisko dla psa można umieścić właściwie wszędzie. Jeśli Twój dom jest odpowiednio duży, może to być salon lub Twoje sypialnia (zawsze możesz także zaprosić pieska do swojego łóżka). Wciąż masz wątpliwości, gdzie umieścić legowisko dla psa? Poświęć chwilę i przyglądaj się swojemu pupilowi, aby zaobserwować, gdzie sam chętnie się kładzie.

Gdzie pies powinien mieć legowisko? O tym pamiętaj!

Niezależnie od pomieszczenia, gdzie umieścisz posłanie swojego pupila, trzeba pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach, które sprawią, że będzie mu miło i przyjemnie.

  • Po pierwsze, legowisko dla psa do domu powinno znajdować się z dala od źródeł intensywnych dźwięków. Nie pod półką TV czy pod telefonem stacjonarnym. Każdy głośniejszy dźwięk może nie tylko wystraszyć zwierzaka, ale także zaburzyć jego rytm snu! Pamiętajmy, że większość psów ma o wiele bardziej wyczulone zmysły niż ludzie. Zaoszczędźmy więc naszym psom stresu i legowisko dla psa ustawmy w cichy, spokojnym miejscu.
  • Po drugie, legowisko powinno być umieszczone z dala od ruchu. Twój pies ma mieć tutaj spokój!
  • Po trzecie — temperatura! W Legowisku nie powinno być ani zimno, ani ciepło! Jak znaleźć idealne miejsce na legowisko dla psa! Unikać źródeł ciepła i zimna tj. kaloryferów, grzejników, lodówek.
  • Po czwarte — rozmiar ma znaczenie! Najważniejsze, aby wybrane przez Ciebie legowisko było dopasowane do rozmiarów psa. Twój przyjaciel musi swobodnie móc wejść i wyjść z legowiska, kiedy tylko tego chce. Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa? O tym piszemy w kolejnych akapitach!
legowisko-dla-psa

Jakie legowisko dla psa wybrać?  

Kiedy w naszym domu pojawia się malutki, słodki szczeniak, chcemy skompletować dla niego wyprawkę idealną. Niejeden z nas zdecyduje się pewnie na najdroższe najpiękniejsze legowisko dla szczeniaka. To błąd! Taki piesek dopiero uczy się odpowiednich nawyków, a legowisko z pewnością nieraz potraktuje jako toaletę. Mając to na uwadze, na samym początku warto wybrać opcję ekonomiczną i zakupić tanie legowisko dla psa, a dopiero później zdecydować się na droższe posłanie.

Na rynku znajdziemy różnej maści legowiska dla psa. Każdy z pewnością znajdzie to idealne dla swojego kosmicznego pupila. W naszym międzygalaktycznym sklepie zoologicznym można zakupić wygodne legowiska dla psa w różnych rozmiarach i kolorach. Mamy puszyste kocyki, legowiska fluffy, legowiska dla dużych psów KERBL, a także różnokolorowe sofy dla psów MYANIMALY. Warto także spojrzeć na ciekawe legowiska dla psa tipi, czyli urocze szałasy, w których pies poczuje się niezwykle bezpiecznie. Mamy także duże legowiska dla psa rozkładane, których rozmiar można łatwo zmienić i niezwykle wygodne legowiska z poduszką SZYSZKA.

Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?

Psy przesypiają nawet kilkanaście godzin dziennie, wygodne legowisko jest im więc niezbędne. W związku z tym na pewno zadajesz sobie pytanie, jak dobrać legowisko do rozmiaru psa? To proste! Najpierw zmierz wymiary swojego Pupila. Najlepiej zrobić to miarką i pobrać miarę od głowy do podstawy ogona i dodać minimum 20 cm. To pozwoli nam wybrać posłanie idealnie dopasowane do rozmiarów psa. Warto zauważyć, że pies musi mieć możliwość dowolnego przekręcania się w legowisku i zmiany pozycji, a szczeniak potrzebuje przytulnego posłania. Legowisko dla psa szczeniaka musi więc być niewielkie i zapewniać mu poczucie bezpieczeństwa.

Legowisko dla dużego psa

Legowiska dla dużych psów powinny być odpowiednio duże, aby zapewnić wygodę pieska w stanie spoczynku. Takie posłanie nie musi być dużo większe od samych rozmiarów psa, bardziej liczy się jego wytrzymałość oraz jakość. Duże psy mają swój ciężar, leżanka musi więc być przystosowana do większego obciążenia. Takie legowiska posłużą przez dłuższy czas, bez konieczności szybkiej wymiany.

Legowisko dla małego psa 

Praktyczne legowisko dla psa powinno być także odpowiednio sprężyste i miękkie. Posłanie dla małego psa nie powinno być zbyt duże. Ma zapewniać swobodę, ale także poczucie pewności, tak istotne dla mniejszych gatunków. Aby dobrać legowisko dla psa do 10 kg, wystarczy zmierzyć swojego pupila, a także wybrać miejsce, gdzie umieścimy posłanie.

Dobre legowisko dla psa to połowa sukcesu i najlepszy sposób, aby zapewnić naszego pupilowi zdrowy i odżywczy sen. Nikt przecież nie lubi spać na niewygodnym posłaniu, a nasz psi przyjaciel przesypia nawet 16 godzin! Musisz więc na poważnie podejść do sprawy wyboru odpowiedniego legowiska. Nasze rady i wskazówki pozwolą Ci uniknąć błędów i stresu, a konkurencyjne ceny naszego sklepu umożliwią zakup legowiska dla psa w korzystnej cenie!

To jak, wsiadasz do naszej rakiety i lecisz na zakupy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.