Jaką smycz dla psa wybrać?

Smycze dla psa to niezbędne akcesorium, bez którego wspólny spacer z psiakiem wydaje się niemożliwy. Na konkurencyjnym rynku znajdziemy wiele różnych smyczy dla psa, niezwykle polecana jest między innymi smycz dla psa automatyczna, która występuje w różnych długościach, nawet do 10 metrów. Tutaj pojawia się więc kolejne pytanie, jaka długość smyczy dla psa będzie najodpowiedniejsza? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Jak dobrać smycz dla psa?

Wydawać by się mogło, że wybór smyczy dla psa to nic takiego. Tymczasem jest to sprawa niebagatelna. To od smyczy zależy, czy spacer z psem będzie przyjemny, czy wręcz przeciwnie. Zatem jaka smycz dla psa najlepsza? Taka, która zapewni bezpieczeństwo zarówno Twojemu zwierzakowi, jak i otoczeniu, a zarazem umożliwi komfortowe i swobodne eksplorowanie świata. Dobrej jakości smycz z obrożą dla psa będzie więc podstawą udanego spaceru.

Smycze dla psa - Propozycje

Karma dla gryzoni

psy-1

Cechy dobrej smyczy dla psa

Warto też zadać sobie pytanie – do czego będziemy używać smyczy? Do krótkich spacerów, czy długich wycieczek? W mieście czy w parkach pełnych psów? Jak nasz pies czuje się na smyczy? Czy potrafi już chodzić na smyczy, a może dopiero się uczy? Nie bez znaczenia będzie także wiek i temperament Pupila. Te wszystkie czynniki należy wziąć pod uwagę, chcąc wybrać smycz dla swojego psa.

Karma dla królika, chomika i innego gryzonia

Nasz internetowy sklep zoologiczny dla gryzoni i nie tylko oferuje także szeroką gamę karm. Proponujemy zarówno uniwersalny pokarm dla gryzoni, jak i karmy dedykowane poszczególnych gatunkom.

Warto wybierać karmę specjalnie przeznaczoną dla królika, fretki, chomika, świnki morskiej, aby jak najlepiej zadbać o dietę swojego przyjaciela. Warto także wybierać karmę dla gryzonia ze względu na porę roku. Mamy wtedy pewność, że taka karma jest pełna sezonowych dodatków o iście kosmicznym smaku!

galax-img-pet-03

Jaka długość smyczy dla psa?

Długość smyczy dla psa to kolejna kluczowa kwestia, która wpłynie na jakość każdego spaceru. W sklepach zoologicznych znajdziemy smycz dla psa 3m, 5m, a nawet 10-metrowe. Bardzo popularne są także smycze 1m i 2 m, niekoniecznie jest to jednak dobry wybór dla psa.

Dają dużą kontrolę nad pupilem, gwarantując mu bezpieczeństwo, ale… to tyle z zalet. Pies ma znikomą możliwość eksplorowania terenu i w gruncie rzeczy nie cieszy się ze spaceru. Grzeczne przywitanie się z innym psim kolegą też niestety nie wchodzi w grę…

Smycze dla psa (106)

Długość smyczy dla psa - Czy ma znaczenie?

Długość smyczy dla psa to kolejna kluczowa kwestia, która wpłynie na jakość każdego spaceru. W sklepach zoologicznych znajdziemy smycz dla psa 3m, 5m, a nawet 10-metrowe. Bardzo popularne są także smycze 1m i 2 m, niekoniecznie jest to jednak dobry wybór dla psa. Dają dużą kontrolę nad pupilem, gwarantując mu bezpieczeństwo, ale… to tyle z zalet. Pies ma znikomą możliwość eksplorowania terenu i w gruncie rzeczy nie cieszy się ze spaceru. Grzeczne przywitanie się z innym psim kolegą też niestety nie wchodzi w grę…

Bardziej sprawdzi się smycz dla psa przepinana lub smycze 2-3 metrowe. Taka długość daje psu większą swobodę i czas reakcji, a Tobie nie ograniczy możlwości kontroli. Jest to także odpowiednia smycz dla psa, który ciągnie – nie jest zbyt długa i ciężka, nie plącze się po ziemi, jest wygodna zarówno dla pupila, jak i dla właściciela.

Smycz dla psa 5m i 10m

Smycz dla psa 5m, 10m i dłuższa to smycz treningowa dla psa, wykorzystywana zazwyczaj podczas szkoleń. Długa smycz dla psa daje psu dużą wolność, możliwość odkrywania świata, właścicielowi znacznie ogranicza jednak kontrolę. Kwestia bezpieczeństwa jest więc tutaj sporna. Długie smycze dla psa są też niewygodne – to spory kawał liny, nad którym również trzeba zapanować. Czy to oznacza, że długie smycze dla psa nigdy nie znajdują zastosowania? Otóż nie, sprawdzają się zwłaszcza dla psów, które wcale nie mogą być spuszczane ze smyczy lub dla szczeniaków, które dopiero uczą się chodzić na smyczy.

img-09

Gdzie kupić smycz dla psa?

Smycz dla psa kupimy w dobrych internetowych sklepach zoologicznych.

Można ich szukać także kosmosie, czyli w naszym międzygalaktycznym sklepie. Sprawdź i zrób zakupy!