jak-dobrac-kagance-dla-psa

Jak dobrać szelki dla psa?

Szelki dla psa… Nie wyobrażamy sobie udanego spaceru bez tego akcesorium. Szelki zapewniają bezpieczeństwo zarówno psu, jak i otoczeniu, dają kontrolę nad zwierzakiem, a dodatkowo umożliwiają swobodne eksplorowanie terenów. Mimo iż szelki stały się ostatnio bardzo popularne, wciąż zadajemy sobie różne pytania, z nimi związane. Jak dobrać szelki dla psa? Jak zmierzyć szelki dla psa? Ile kosztują szelki dla psa? Wy pytacie, my odpowiadamy!

 

jak-dobrac-kagance-dla-psa

Kagańce dla psa

Kagańce dla psa nie muszą kojarzyć się ze strachem i agresją. W wielu sytuacjach zapewniają bezpieczeństwo zarówno pupilowi, jak i otaczającym go ludziom.

 

Kaganiec dla psa to niezbędne akcesorium podczas spaceru, wizyty u weterynarza, czy też wycieczki autobusem, czy pociągiem. Sprawdź więc kosmicznie dobrą ofertę GalaxyPET, aby Twój psiak mógł bezpiecznie i swobodnie podróżować przez odległe galaktyki.

Szelki dla psa - jak dobrać?

Zoologiczny rynek e-commerce wręcz zasypał nas różnego rodzaju szelkami dla psa. Możemy wybrać szelki dla psa z imieniem, różnokolorowe szelki i takie wykonane z różnego materiału. Jedno jest pewne, nie należy wybierać tego akcesorium “na oko” lub kierując się poczuciem estetyki. Najważniejsze, aby dobrać szelki do wymiarów zwierzaka.

Jak zmierzyć psa i dobrać rozmiar szelek?

Często zdarza się, że właściciele zamawiają szelki dla psa “na oko”. Jak to się kończy? Rozmiar jest nieodpowiedni, psu niewygodnie i finalnie szelki trzeba zwrócić. Zatem… jak zmierzyć szelki dla psa? Trzeba zdjąć miarę z kilku miejsc, przede wszystkim w obwodzie szyi w najszerszym miejscu, a także obwód klatki piersiowej. Szelki dla psa muszą być odpowiednio dopasowane, ale nie mogą uciskać w żadnym miejscu, ani powodować podrażnień. Tylko wygodne szelki gwarantują pieskowi miły i przyjemny spacer.

Co jest lepsze dla psa szelki czy obroża?

Wśród właścicieli psów możemy znaleźć miłośników zarówno obroży, jak i szelek dla psa. Zarówno jedni, jak i drudzy są w stanie jednym tchem wymienić listę zalet i wad wybranego przez siebie rozwiązania. Obroża czy szelki – co jest lepsze? Behawioryści zgodnie twierdzą, że obroża dla psa ma przewagę, jeśli chodzi o utrzymanie kontroli nad psem. To także możliwość szybszej reakcji w przypadku nagłego zerwania czy pociągnięcia za smycz. Obroża jest także polecana dla szczeniąt, które dopiero uczą się chodzić na smyczy.

Sportowe szelki świetnie sprawdzą się dla psów aktywnych. Są odpowiednie dla zwierzaków, które uprawiają ze swoimi właścicielami różne sporty i uwielbiają biegać. Szelki do biegania dla psa wykonane są z trwałych i bezpiecznych materiałów, posiadają niezbędne atesty i umożliwiają zwierzakowi swobodny udział w ćwiczeniach.

W przypadku obroży siła oddziaływania jest znacznie większa i koncentruje się głównie na szyi. Jeśli chodzi o szelki, siła ta rozkłada się równomiernie na grzbiecie, nie dochodzi więc do ucisku szyi i krtani.

Zarówno szelki dla psa, jak i obroże mają szereg zalet oraz wad. Przed dokonaniem wyboru warto obserwować psa i wypróbować obydwa rozwiązania. Warto także zaczerpnąć porady weterynarza lub behawiorysty.

pexels-özgür-sürmeli-11782297
pexels-matheus-bertelli-11761042

Szelki dla psa do samochodu

Szelki dla psa do samochodu zwiększają bezpieczeństwo pieska podczas podróży. To niezwykle ważne, aby zapewnić psu w pełni komfortowe warunki przemieszczania się. Odpowiednio dobrane pasy bezpieczeństwa chronią zwierzę przed szarpnięciem podczas nagłego hamowania. Minimalizują ryzyko poważnych urazów zarówno u psa, jak i wśród pasażerów. Warto wybrać szelki dla psa do samochodu, aby podróżować pewnie i bezpiecznie. Jakie szelki do samochodu dla psa? Specjalistyczne, takie, które można łatwo wpiąć w pas samochodowy.

Kup szelki dla psa w sklepie GalaxyPET!