Jak dobrać transportery dla psa?

Transportery dla psa ratują życie właścicieli w wielu sytuacjach. To niezbędne akcesorium podczas podróży, przeprowadzki, czy wizyty u weterynarza. Konkurencyjny rynek oferuje różne transportery dla psów, często więc mamy problem z wyborem i zadajemy sobie pytanie: jaki transporter dla psa wybrać? Na szczęście sklep zoologiczny GalaxyPET zawsze przychodzi z odpowiedzią!

 

Transporter dla psa do samochodu i nie tylko

Psy są mile widziane w niemal każdym środku komunikacji publicznej. Psiaki spotkamy w pociągu, samolocie, autobusie i nie ma w tym nic dziwnego. Ważne jednak, aby nasze kosmiczne pieski miały komfortowe warunki i podróżowały nie tylko z klasą, ale także zgodnie z prawem.

Transporter do przewożenia psa w samochodzie, samolocie lub pociągu powinien więc spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim musi być odpowiednio dobrany do wymiarów psa, bezpieczny, wykonany z wysokiej jakości materiału i wygodny. Pamiętaj także, że potrzebujesz innego transportera do samochodu i pociągu, innego na prykład  do samolotu.

Wiedząc, że wybór transportera to bardzo ważna sprawa, przygotowaliśmy mini-ściągę, która z pewnością ułatwi decyzję.

 

Jak dobrać transporter do rozmiarów psa?

Najważniejsza kwestia – transporter dla pieska musi mieć odpowiednie wymiary, dostosowane do wymiarów zwierzaka. Zanim więc zdecydujesz się na kupno transportera, dokładnie zmierz wymiary swojego psa.

Transporter do przewozu psa nie może być ani zbyt duży, ani zbyt mały. Psu musi być w nim wygodnie podczas podróży. Zbyt mały transporter dla psa sprawi, że pies nie będzie mógł swobodnie poruszać się podczas podróży. Zbyt wąski transporter to także ograniczona możliwość siadania lub leżenia, a nikt przecież nie lubi podróżować w ścisku.

Zwróć także uwagę, czy transporter dla psa nie jest zbyt duży – pies może się wtedy obijać o ścianki, co sprawi mu dyskomfort, a może nawet ból. Na pewno chcesz uniknąć cierpienia swojego przyjaciela, do wybór transportera dla psa musisz więc podejść na poważnie.

Transporter dla psa musi zapewniać dobrą cyrkulację powietrza. Zbyt mocno zabudowany transporter będzie ograniczał swobodny przepływ powietrza, a tym samym powodować stres u Twojego psa. Niezwykle ważne są więc dodatkowe otwory lub siateczkowe elementy w budowie transportera dla psa.

Transporter dla dużego psa do samochodu

Duży transporter dla psa z pewnością ułatwi podróż zwierzaka o większych wymiarach. Pamiętajmy, żeby koniecznie sprawdzić wymiary transportera przed kupnem i mieć na uwadze to, że nie każdy pies mieści się do transportera. Nie możesz więc upychać go na siłę. Alternatywą dla transporterów są wygodne maty dla psa do samochodu ze specjalnymi pasami bezpieczeństwa lub specjalny kontener. Zawsze musimy się jednak upewnić, że transporter dla psa jest odpowiednio zamocowany i zapewnia wysokie bezpieczeństwo zwierzaka.

Transporter dla psa do 10 kg

Transporter dla małego psa do samochodu umożliwi podróże i wycieczki z psem o mniejszych gabarytach. Jak wybrać transporter dla psa do 10 kg?

Stosunkowo łatwo – podobnie, jak w przypadku dużych psów, należy dokładnie sprawdzić wymiary. Pamiętaj, że mały piesek może bardziej odczuwać wszelkie wstrząsy i ostre zakręty, klatkę lub kontener musisz więc mocno przymocować pasem bezpieczeństwa. Wybieraj zawsze transportery dla psów sprawdzonych marek, wykonane z solidnych tworzyw, umożliwiające odpowiednią cyrkulację powietrza.

Transporter dla psa do samolotu - wymiary

Transport psa w samolocie będzie możliwy, dzięki specjalnie dobranym transporterom. Transporter dla psa do samolotu musi być odpowiedniej wielkości. Zazwyczaj określone linie wymagają, aby klatka dla psa zmieściła się pod fotelem. Przewożenie psa w samolocie na siedzeniu jest zabronione. Najlepiej przed wylotem skontaktować się z linią lotniczą i dowiedzieć się, jak przewozić psa w samolocie i jakie są wymogi dotyczące transportera.

Wymiary transportera do samolotu dla psa oscylują zazwyczaj wokół 45cm (długości) x30 (szerokości) x20 (wysokości).

WAŻNE! Transporter nie może w żadnej chwili lotu stanowić zagrożenia dla innych podróżujących. Z tego powodu wiele linii lotniczych nie dopuszcza twardych, plastikowych lub metalowych transporterów. W razie uszkodzenia transporter dla psa do samolotu nie może tworzyć ostrych krawędzi, które mogłyby być niebezpieczne dla ludzi wokół.

Zalecane są tak zwane miękkie transportery dla psa, wykonane z elastycznego materiału.

Jak zapewnić bezpieczeństwo psu w czasie podróży?

Podróż z psem to nic trudnego, jeśli mamy odpowiedni transporter. Pies musi czuć się bezpiecznie i wygodnie, bo mimo iż świat zewnętrzny to wiele zagrożeń, wspólne podróżowanie to także wspaniałe doświadczenia!

Musisz zadbać o to, aby podróżowanie, czy to samochodem, pociągiem, czy samolotem, kojarzyło się psiakowi tylko i wyłącznie przyjemnie. Będzie on wtedy o wiele lepiej podchodził do sprawy przemieszczania się w transporterze. Ograniczysz jego stres i zdenerwowanie, jeśli odpowiednio dobierzesz transporter do wymiarów psa. Musisz także dobrze zabezpieczyć transporter w pojeździe, tak, aby nie przemieszczał się podczas zakrętów, czy na wzniesieniach.

img-09

To jak? Jesteś gotowy polecieć w tę kosmiczną podróż?

Sprawdź bogatą ofertę sklepu GalaxyPET! Zapraszamy na zakupy!